کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی را از کجا و چگونه شروع کنیم

کسب و کار اینترنتی را چگونه شروع کنیم

کسب و کار اینترنتی در حال حاضر یکی از روش های نوین تجارت امروزه به شمار می رود و هر روز که می گذرد این تجارت بزرگتر و بزرگتر می شود.

در کشور ما نیز از سال 90 به بعد با ورود الگوریتمهای جدید گوگل بستر کسب و کارهای اینترنتی حسابی گسترش یافته و امروزه بیش از صدها سایت و استارتاپ بزرگ به مردم ایران محصول،سرویس و خدمات ارائه می کنند.

شما که در حال حاضر این مطلب را می خوانید قطعا به دنبال پاسخ به این سوال هستید که برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی باید چکار کنیم و از کجا باید شروع نماییم.پس با ما همراه باشید در ادامه تا به شما بگویم به چه صورت می توان یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی نمود.

من محمد عرفانی زاده هستم مدیر سایت آی اند وب.سالهاست در زمینه کسب درآمد از اینترنت فعالیت می کنم و تمامی درآمد و زندگی بنده از فعالیت در اینترنت می باشد.

در این مقاله قصد دارم به شما بگویم در حال حاضر یعنی در بین سالهای 99 تا 1400 برای کسب درآمد از اینترنت از کجا باید شروع کرد و چگونه می توان از این تجارت نوین درآمد کسب کرد.

در حال حاضر برای شروع یک کسب و کار اینترنتی باید مراحل زیر را طی کنید

1- آشنایی با اصطلاحات و واژه های تخصصی کسب و کارهای اینترنتی

وقتی با این اصطلاحات آشنا می شوید در ادامه راه دچار سردرگمی و ابهام نمی شوید و با هر کسی که در این حوزه صحبت می کنید متوجه صحبتهای او می شوید و یا اگر در اینترنت در این زمینه جستجو کنید دیگر با حجمی از کلمات مبهم مواجه نمی شوید.

بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید این است که زبان مشترک این اکو سیستم را یاد بگیرید.

کسب و کار اینترنتی و کلمات تخصصی آن

2-آشنایی با اجزای مختلف کسب و کارهای اینترنتی

در این مرحله باید یاد بگیرید که کسب و کارهای اینترنتی از چه بخشهایی تشکیل شده اند و چه اجزایی دارند و از چه کانالهایی در حوزه اینترنت می توان درآمد کسب کرد.باید این کانالها و روشها را بشناسید تا بتوانید برای مشخص کردن روش درآمدزایی تان در اینترنت تصمیم گیری نمائید.

3-ورود به شبکه های اجتماعی

قطعا برای راه اندازی یک کسب و کار در اینترنت ابتدا باید سراغ شبکه های اجتماعی بروید اولی اینکه شبکه های اجتماعی رایگان هستند و دوم اینکه در حال حاضر بزرگترین پلتفرم فروش آنلاین اینستاگرام می باشد.یعنی فروشی که از طریق اینستاگرام در اینترنت صورت می گیرد خیلی بیشتر از فروش سایت دیجی کالا و یا فروش توسط پلتفرمهای واسطی چون دیوار و شیپور هستند.

4-فعالیت مستمر در شبکه های اجتماعی

هر چقدر در شبکه های اجتماعی بیشتر فعالیت کنید بیشتر یاد میگیرید که در اینترنت به چه صورت می شود به درآمد رسید.البته شبکه های اجتماعی جزء کوچکترین کانالهای کسب درآمد از اینترنت هستند اما چون عمومی هستند و افراد زیادی از جامعه در آن حضور دارند می تواند منبع رایگان و و سیعی برای کسب درآمد و یادگیری باشد

کسب و کار اینترنتی و شبکه های اجتماعی

5-آشنایی با تولید محتوا

در حال حاضر محتوا پادشاست و فعلا بر روی تخت پادشاهی نشسته است.اگر قصد دارید در اینترنت کسب درآمد داشته باشید باید در زمینه کاری تان یک متخصص باشید تا بتوانید محتوا تولید کنید و هر چه کیفیت محتوای شما بیشتر باشد طرفداران بیشتری پیدا می کنید.

6-آشنایی با مسائل فنی راه اندازی سایت

در این مرحله باید بدانید که برای راه اندازی سایت به چه ابزارهایی نیاز دارید و چگونه می توانید آنها را تهیه نمائید.از پی ریزی تا لانچ یک وبسایت چه مراحلی دارد و چه کسانی می توانند در این زمینه به شما کمک کنند و کدام ابزارها و زبانها برای کار شما بهتر هستند تا بتوانید برای هزینه هایتان برنامه ریزی کنید.

7-آشنایی با استراتژی های کسب و کارهای اینترنتی

قبل از اینکه سایتتان را طراحی کنید باید بدانید به چه شکل می توانید در سایتتان ترافیک ایجاد کنید و در نهایت چه روشهایی وجود دارد که به شما کمک می کند تا کاربران و مراجعه کنندگان به سایتتان را به مشتری تبدیل نمائید.

8-آشنایی با مقدماتی با وردپرس و ابزارهای آن

برای شروع طراحی سایت بهترین گزینه استفاده از وردپرس است.وردپرس یک سیستم مدیریت محتواست که توسط آن می توانید بدون نیاز به برنامه نویسی و به صورت رایگان برای کسب و کارتان یک سایت طراحی نمائید.قطعا برای شروع کار بهترین گزینه وردپرس است مگر اینکه خودتان برنامه نویس وب باشید و یا یک برنامه نویس در کنار شما باشد.در غیر اینصورت به هیچ عنوان سراغ سیستم اختصاصی نروید و از وردپرس کارتان را شروع نمائید.

امروزه سایتهای بزرگی با فروش چند صد میلیون در ماه وجود دارند که با وردپرس کار می کنند.

9-آشنایی با دیجیتال مارکتینگ

بعد از اینکه سایتتان را راه اندازی نمودید حال وقت آن رسیده تا صول دیجیتال مارکتینگ را بیاموزید.در واقع تا الان تنها 25 درصد کار را انجام دادید و 75 درصد باقیمانده آن این است که اصول و قواعد دیجیتال مارکتینگ را بدانید تا بتوانید از این طریق محصولات و خدمات خود را بفروشید.

بدون دانش دیجیتال مارکتینگ شما نمی توانید رشدی داشته باشید و مانند این می ماند که یک کارخانه تولیدی دارید اما فروشنده ای برای فروش ندارید.

اگر بخواهم اجزای دیجیتال مارکتینگ را به صورت خیلی کلی خدمت شما عنوان کنم شامل موارد زیر می باشد:

1-سئو و بهینه سازی سایت

2-تولید محتوا

3-تبلیغات

4-شبکه های اجتماعی

5-ایمیل مارکتینگ

6-ویدئو مارکتینگ

و …

البته نیازی نیست شما همه موارد دیجیتال مارکتینگ را فرا بگیرید چرا که شما را از هدف اصلی تان یعنی تمرکز بر کسب و کارتان دور می کند.شما می توانید با مشاوره از یکی از آژانس های دیجیتال مارکتینگ دقیقا آنچه از سایتتان انتظار دارید و قصد دارید در آن جایگاه قرار بگیرد را به این ازاس هااعلام کنید و آنها با توجه به نیاز بازار شما بهترین ابزارها را برای گسترش کسب و کارتان معرفی می کنند تا با کمترین هزینه و زمان به بهترین نتیجه برسید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *